KEKOVA-DEMRE-MYRA

KALKIŞ : Tekirova / Göynük / Çamyuva / Beldibi -3 / Kiriş / Beldibi -2 / Kemer / Beldibi -1 / Antalya / Belek

MOLA : Kumlucada ihtiyaç molası (şahin tepesi)

MYRA : Olağanüstü manzara eşliğinde ulaşılan Myra; antik Likya bölgesinin Başkentidir.Likyalılar dağlık bölgede yaşamış yerli bir halktır ve inançları, konumları nedeniyle karakteristik kaya mezarlarını oluşturmuşlardır. Dıştan tapınak görünümlü olan odaların (mezarların ) tarihi m.ö.4.yy’dır.

DEMRE : Kaya mezarlarının hemen yanında eşsiz grekoromen tiyatrosu bulunur. Günümüze iyi korunmuş şekilde gelebilmiştir.Tarihi m.s. 2. yy.’a uzanan Tiyatronun sahne binası kısmen yıkılmıştır.10.000 kişilik olduğu tahmin edilen tiyatro arena olarakta kullanılmıştır.

ST.NICOLAUS : Antik çağda bölgenin en etkin kültü olan ana tanrıça ( kybele,artemis) Tapınağının üzerine inşaa edildiği sanılan kilise Noel Baba Kilisesi olarak bilinmektedir.St.Nikolas 6 aralık 343’te ölene dek kilisenin papazlığını üstlenmiştir. 1087’de bölgeye gelen italyanlar kilisede bulunan Noel Baba Lahtini italya’ya (Bari) götürmüştür.Zamanla kilise toprak altında kalmış ve nihayet 1750’de rus bir çariçe tarafından yeniden restore ettirilmiştir.

ÖĞLEN YEMEĞİ : Şehir merkezinde bulunan Restauranttadır. ( açık büfe olup ; fiyata dahildir )

KEKOVA : Kaleköy’ün karşı tarafında bulunan “Kekova” adası 7,4km.. uzunluğunda ; 500m. genişliğinde olup , teknelerle ulaşılabilmektedir.Anakaradan deprem sonucu ayrılmış olan adada şehir kalıntıları mevcuttur ve kısmen su yüzünde kısmen su altında görülebilir.Kazı çalışmaları tamamlanmadığı için ada hakkında yeterli bilgi mevcut değildir.Bu eşsiz yat gezisi 2 saat sürmekte ve koyda yüzme molası verilmektedir.

DÖNÜŞ

İÇERİK : Klimalı otobüs-transfer-(ingilizce,almanca,rusça) rehber-öğlen yemeği Myra giriş ücreti-bot turu-sigorta

Turlar sayfasına dönmek için tıklayınız.